Помилка ECM-P029900 Volvo XC60 1G D5 AWD


На режимах високої потужності і тяги виникає помилка Motor system service required, при діагностиці виявляється як ECM-P029900 – недостатній наддув (Турбонагнітач А недостатній наддув). До того як було знайдена основна причина виникнення даної помилки було зроблено: герметизація патрубків і заміною головного патрубка на вході від повітряного фільтра до турбіни. Це потрібно для правильного функціонування вакуумного управління турбінами бітурбо. Далі було проведено заміну вакуумних клапанів управління турбіною. В цілому це знизило частоту виникнення помилки в два рази, але не вирішило проблему в цілому. Після підключення програми Vida і зняття параметрів з датчика тиску, було помічено занижені значення тиску. Вирішено міняти – датчик тиску, що розміщений на інтеркулері, і в дуже незручному для демонтажу і монтажу місці занижував показники тиску, що знижувало в принципі ту кількість палива, що подавалась у двигун, зменшуючи фактичну потужність. Після заміни датчика інтеркулера проблема зникла цілком і повністю. Але є один нюанс. Одночасно з заміною датчика на інтеркулері було зроблено частковий демонтаж патрубків турбонаддуву і відповідно почищений/помитий без демонтажу з автомобіля клапан EGR, аби знизити вірогідність того, що тиск стиснутого турбінами повітря знижується через проникнення повітря у вихлопну систему у зворотному напрямку, де тиск є набагато менший.
Номер нового датчика тиску наддуву Bosch 0261230293 або Volvo 0261230294, ще є номер по якому я його шукав, 30777337, на самому оригіналі датчика є такі цифри ще 31308974, але по ним нічого не заходить. Виробник оригіналу також BOSCH – на фото видно стерту емблему зліва біля номера.

Volvo 0261230294 датчик тиску повітря в інтеркулері
закоксований клапан EGR XC60 1G D5
Очищений без розбирання клапан EGR Volvo XC60 1G D5

Висновок – заміна датчиків дозволяє двигуну працювати більш коректно, але основною причиною помилки ECM-P029900 є забитий клапан EGR, котрий не може щільно закритися і відповідно перепускає стиснуте повітря у вихлопну систему у зворотному напрямку через систему рециркуляції вихлопних газів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *